Košarkaški klub „Fortuna“ Zaprešić postoji od 1983. godine. Tih godina djeluje pod imenom KK „Jugokeramika“ i okuplja entuzijaste i zaljubljenike u košarku s područja našeg grada koji su uočili sportske potencijale naših mladih sugrađana. Osnovni programi i aktivnosti kroz cijelo vrijeme postojanja kluba vezani su uz rad s mladima, promociju sporta i košarke u našem gradu i okolici te prezentaciju Zaprešića kroz muška košarkaška natjecanja u regiji. Godine postojanja i opstanak unatoč promjenama u financiranju i funkcioniranju govore da je KK „Fortuna“ stabilan košarkaški klub, „zdravi“ kolektiv sa vizijom i misijom koji svojim djelovanjem doprinosi zaprešićkom sportu kao cjelini.

U suradnji s Gradom Zaprešićem i Zagrebačkom županijom, uz konstantan i značajan udio samofinanciranja, financiramo, organiziramo i vodimo muške košarkaške ekipe u natjecanjima koja organizira Hrvatski košarkaški savez, Košarkaški savez zagrebačke županije i Košarkaški savez Zagreba. Naše djelovanje u promociji košarke te poticanje uključivanja u sport i sportsku rekreaciju što većeg broja građana, osobito djece i mladeži, uz provođenje sportskih natjecanja, poklapa se s definicijom Grada Zaprešića kao grada bogate sportske tradicije i njegovih javnih potreba u sportu.

Početak košarke u Zaprešiću !

01/01/1983

Početak košarke u Zaprešiću !

Nastavak slijedi… uskoro !!!

02/01/1983

Nastavak slijedi… uskoro !!!