Odigran 23. Memorijalni turnir “Goran Bukvić”

Za vikend 28.9. i 29.9. je odigran 23.Memorijalni turnir Goran Bukvić!
Prvi dan turnira u subotu igrane su polufinalne utakmice:
Fortuna – Kastav 86:54
Do poluvremena je trener Hegeduš dao priliku svim igračima te je utakmica bila u egalu.
Nakon poluvremena ubacujemo u višu brzinu te do kraja utakmice lepršavom igrom i lakim koševima dolazimo do uvjerljive pobjede.
Zagreb – Stoja Pula 71:53
Bivši prvoligaši iz Pule su takodjer do poluvremena imali prednost protiv jedne od boljih ekipa Prve Hrvatske lige.
Čvrstom obranom u nastavku Zagreb dolazi do prednosti koju zadržava do samog kraja.
Nakon utakmica odradilo se i 3.poluvrijeme svih klubova sa odličnim gulašem od divljači u restoranu High club.
Drugi dan turnira u nedjelju:
Za 3.mjesto
Stoja Pula – Kastav 74:52
Momčadi iz iste lige koje se ujedno susreću i u 1.kolu 2.lige regije zapad odigrali su egal do poluvremena.
Puležani su u nastavku mirnoćom i kvalitetom na kraju izborili uvjerljivu pobjedu
Finale:
Fortuna – Zagreb 76:81
Najbolja utakmica turnira pripala je finalu. Prikazana je kolektivna igra domaćih igrača sa visokim postotkom zabijanja šuteva za 3 poena kroz 38 min.
U zadnje 2 min rezultat je bio 76:70 ali iskusniji i spretniji gosti iz više lige pogadjaju par šuteva spajaju par odličnih obrana, te okreću krajnji rezultat u svoju korist.
Najbolji igrač turnira: Dorian Jelenek – KK ZAGREB
Najbolji strijelac turnira: Marko Marcelić – KK FORTUNA
Pobjednik u šutiranju trica: Marko Marcelić – KK FORTUNA
Domaćin turnira KK Fortuna ovom prilikom zahvaljuje svim gostujućim klubovima na dolasku.