Prva momčad slabo otvorila sezonu ali naziru se bolji dani…

Naši seniori su posljednjih 5 dana nastupili u 2.kola Muške 2.lige centar ali nažalost vraćaju se kući bez pobjede sa različitim dojmovima u obije utakmice.
U srijedu smo na Zagrebačkom velesajmu bili gosti Universa i izgubili 87:59 u utakmici u koju smo ušli sporo i dekoncentrirano dok je domaćinu sve polazilo od ruke.
Domaćin je ubacio 6 trica u 1. četvrtini, 9 na poluvremenu i 13 na kraju dok naši seniori nisu imali šutersku večer kao ni protiv Dugog sela. Bilo je i puno tehničkih pogrešaka, utakmica za zaborav i izvučenu pouku.
 KK Univers – KK Fortuna 87:59, (34:11) (25:13) (14:14) (14:21)
Univers: Sven Abramović 19, Ivan Oštrić 14, Luka Mionni 10, Tomislav Žulj 10, Luka Cindrić 10,
Zvonimir Stunja 9, Roko Sekulić 8, Teo Musa 5, Ante Matijević 2, Petar Gulija 0, Nikola Bilandžija 0.
Fortuna: Neven Smajlović 17, Karlo Dilber 12, Marko Trucek 11, Dominik Ladan 7, Lovro Špiček 4,
Dominik Tomičić 4, Branimir Hrsto 2, Vili Kiraly 2, Domagoj Vukmanić 0, Tomislav Mioč 0, Dominik Brekalo 0.
Izjava trenera:

Domaćin je bio razigran i stvarno imao vrlo tečnu igru sa jako puno kvalitetnih šuterskih igrača, mi sa druge strane nismo zabili niti jedan šut sa distance i samo 2 trice ukupno u cijeloj utakmici.
Previše izgubljenih lopti te zbog bezidejnosti i slabije komunikacije u obrani dosta smo stradali.
Uglavnom izvukli smo pouku i znamo na čemu trebamo raditi već idućem treningu.
Čeka nas utakmica u gostima protiv vrlo jake momčadi Zrinjevca a sa ovakvim pristupom i igrom nemamo što tražiti, svima nam je u cilju to promjeniti i zaigrati bolje.
——————————————————————————————————————————————
U nedjelju navečer bili smo gosti Zrinjevca a ovo je bila sasvim drugačija utakmica.
Od prve minute se vidio borben pristup, domaćin je poveo u 1.četvrtini 10 razlike ali stizali smo svaku njegovu prednost  sa dobrim šutiranjem, strpljivim napadima i mjenjanjem zonske obrane i čovjeka.
Drugo poluvirjeme je proteklo u egalu sve do 4:30 do kraja gdje domaćin zabija 4 ključna šuta za 3 poena ali i 12 šuteva u nizu u toj četvrtini.
KK Zrinjevac – KK Fortuna 94:81 (23:18) (17:15) (22:21) (32:27)
Zrinjevac: Ivan Jurinec 29, Stjepan Hajduković 25, Fran Došen 13, Daniel Pavičić 9, Marko Šolaja 6, Patrick Mance 5,
Ivan Jukić 3, Matej Blažević 2, Antonio Petrović 2, Emanuel Lončarić 0, Vjekoslav Barišić 0, Fran Jukić 0.
Fortuna: Neven Smajlović 21, Marko Trucek 20, Lovro Špiček 16, Dominik Ladan 8, Karlo Dilber 8,
Domagoj Vukmanić 4, Dominik Tomičić 2, Branimir Hrsto 2, Karlo Martinčić 0, Dominik Brekalo 0, Tomislav Mioč 0.
Ponosan sam na dečke jer su stvarno dali sve od sebe u svakom trenutku.  Takav pristup i zajedništvo će na dovesti do pobjeda.
Domaćin je htio utakmicu vrlo brzo završiti konstantnim pristiskom na loptu, a danas smo pokazali protiv po meni možda i bolje momčadi od Universa, da možemo igrati, parirati i prijetiti uzimanju bodova protiv favorita u gostima.
Mislim da bi ušli u jako napetu završnicu da domaćin nije povezao ključne šuteve u polovini zadnje četvrtine.
Ovakvu igru trebamo prenjeti na svaku iduću utakmicu, a sljedeća je domaćinska protiv ojačanog Ivanića, ali ako ćemo igrati na ovoj razini ili približno, napetosti neće izostati.